Karpniki, UL. Łąkowa 1 | T:+48 757122140

Restauracja

Kunsztownie zestawione dania o perfekcyjnym smaku. Zawsze świeże składniki najwyższej jakości. Autorskie przepisy Szefa Kuchni.

Restauracja

Restauracja à la carte otwarta jest codziennie w następujących godzinach:
- w poniedziałek: 14:00-22:00
- od wtorku do niedzieli :12:30-22:00,


Oferta Restauracji Zamku Karpniki skierowana jest do wszystkich tych, którzy lubią celebrować posiłki i doceniają czas spędzony przy stole.
Restauracja serwująca dania z karty jest do dyspozycji gości hotelowych oraz otwarta jest dla gości z zewnątrz.
Do rachunku stolika dla 7 osób i więcej doliczana jest opłata w wysokości 10% wartości zamówienia.

Menu

Co Państwa zachwyci?

Autorskie przepisy Szefa Kuchni stanowią kreatywne połączenie składników kuchni polskiej z elementami kuchni międzynarodowej.
Dania przyrządzane są zawsze z najwyższej jakości składników.
Daniem firmowym jest pierś z kaczki, która urzeka gości sposobem przyrządzenia i absolutnie doskonałym smakiem. To właśnie goście wybrali je specjalnością Zamku Karpniki. Karta menu zmienia się sezonowo, ale danie to jest w naszej ofercie niezależnie od pory roku.

Atmosfera

Restauracja znajduje się na parterze skrzydła północnego, które powstało jeszcze w średniowieczu jako jedna z pierwszych części zamku. Starannie dobrane elementy wyposażenia i dekoracje w umiejętny sposób nawiązują do najstarszej historii zamku.
Restauracja składa się z trzech saloników połączonych ze sobą w amfiladzie. Każda z sal restauracyjnych wyróżnia się indywidualną atmosferą, a klimat dopełniają wyszukane tkaniny, meble oraz elegancka zastawa stołowa.

Kameralne sale

Sala pierwsza to kameralny salonik, który zapewnia gościom komfort oraz prywatność. Przy urządzeniu niewielkiego przyjęcia w grupie od 10 do 20 osób, ta sala jest najlepszym wyborem. Sala środkowa ma oryginalny charakter, który nadaje jej gotycki łuk - niegdyś obramienie drzwiowe. Polecamy świętowanie chwil tylko we dwoje w tej sali przy oknie z widokiem na dziedziniec wewnętrzny. Salę trzecią, z bezpośrednim wyjściem na dziedziniec, zdobi unikatowy fresk z epoki renesansu oraz zabytkowy kominek. W tej sali znajduje się również hotelowy bar.

Dziedziniec wewnętrzny

Już w XV w. istniał dziedziniec wewnętrzny, zamknięty w jednym narożu budynkami, a w drugim cylindryczną wieżą. Dziedziniec w obecnym kształcie powstał w okresie renesansu, kiedy to dobudowano skrzydło zachodnie i północne. Galerie na wysokości I i II piętra, które w znaczący sposób wpływają na malowniczość tego miejsca, powstały w XIX w. Dziedziniec zamkowy od wiosny do jesieni jest częścią restauracji i nie jest udostępniony dla zwiedzających.